KubaM

Dydaktyka

MBA_logo

Problematyka naukowa

• Charakterystyka chemiczna i mineralogiczna oraz modyfikacje właściwości fizykochemicznych minerałów ilastych w celu otrzymania sorbentów, katalizatorów oraz materiałów fotoaktywnych.
  • Badanie wpływu interkalacji i reakcji graftingu na morfologię i uporządkowanie strukturalne minerałów ilastych.
  • Synteza i testowanie właściwości sorpcyjnych oraz aktywności katalitycznej materiałów mezoporowatych otrzymywanych na bazie minerałów ilastych.
  • Synteza i właściwości strukturalne oraz mechaniczne nanokompozytów polimer-kaolinit.
  • Podpierane smektyty - charakterystyka strukturalna, teksturalna oraz właściwości katalityczne.
  • Organo-zeolity - synteza, charakterystyka i właściwości sorpcyjne.
  • Nanomateriały fotoaktywne otrzymywane na bazie minerałów warstwowych.
  • Efektywność i mechanizmy immobilizacji metali ciężkich (Cd, Pb, Zn, Cu) przy zastosowaniu różnych form fosforanów (in situ phosphate induced metal stabilization) i modyfikowanych minerałów ilastych jako alternatywna technika odkażania gleb. Charakterystyka chemiczna, mineralogiczna i stabilność termodynamiczna produktów reakcji.

Curriculum Vitae

Stopnie i tytuły naukowe

• 2006 - mgr inż. - Wydział Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska AGH (mineralogia i geochemia stosowana)
  • 2008 - studia podyplomowe „Chemia analityczna w przemyśle i ochronie środowiska” - Wydział Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH
  • 2010 - dr inż. - Wydział Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska AGH (mineralogia)
  • 2015 - dr hab. inż. - Wydział Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska AGH (Nauki o Ziemi)

Stanowiska

Wydział Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska AGH

• Doktorant, 2006-2010
  • Asystent, 2010-2011
  • Adiunkt, 2011-2019
  • Profesor AGH, 2019-aktualnie

Wyróżnienia i nagrody
  • 2020 - Nagroda Rektora AGH indywidualna za osiągnięcia naukowe (I stopnia).
  • 2020 - Nagroda Rektora AGH zespołowa za osiągnięcia dydaktyczne (III stopnia)
  • 2019 - Stypendium Fulbright Senior Award - pobyt naukowo-badawczy w A&M Texas University (College Station, TX, USA).
  • 2017 - Nagroda Rektora AGH indywidualna (II stopnia) za osiągnięcia naukowe.
  • 2016 - Nagroda Rektora AGH indywidualna (II stopnia) za osiągnięcia naukowe.
  • 2015 - Nagroda Rektora AGH indywidualna (II stopnia) za osiągnięcia naukowe.
  • 2014 - Nagroda Rektora AGH indywidualna (II stopnia) za osiągnięcia naukowe.
  • 2013 - Stypendium START Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej.
  • 2013 - Nagroda Rektora AGH indywidualna (II stopnia) za osiągnięcia naukowe.
  • 2012 - Nagroda Rektora AGH zespołowa (II stopnia) za osiągnięcia naukowe.
  • 2011 - Stypendium Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznane na 3 lata.
  • 2011 - Nagroda Rektora AGH indywidualna (III stopnia) za osiągnięcia naukowe.
  • 2010 - Grant na realizację projektu badawczego w ramach konkursu "Iuventus Plus" przyznany przez MNiSW.
  • 2010 - Stypendium Naukowe Miasta Krakowa.
  • 2009 - Małopolskie Stypendium Doktoranckie w ramach Działania 2.6 Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006.
  • 2007 - Stypendium "Sapere Auso" od Małopolskiej Fundacji Stypendialnej za szczególne osiągnięcia na rzecz ochrony środowiska.
  • 2006 - I miejsce w Międzynarodowej Konferencji Młodych Uczonych w Sankt Petersburgu. Roczne stypendium w Instytucie Górniczym w Sankt Petersburgu.
  • 2004 - III miejsce w XLV Studenckiej Sesji Naukowej Górników Akademii Górniczo-Hutniczej

Organizacje naukowe

Granty

• 2018-2021 - Hydrotalkitowe kompozyty mineralne otrzymane poprzez transformację wybranych minerałów jako hybrydowe sorbenty do usuwania anionów z roztworów wieloskładnikowych (kierownik), NCN, OPUS.
  • 2017-2020 - Technologia oczyszczania środowiska wodnych skażonych anionowymi formami pierwiastków z wykorzystaniem funkcjonalizowanych sorbentów kaolinitowych (kierownik), NCN-NCBR, TANGO 2
  • 2015-2017 - Fotoaktywne nanomateriały hybrydowe otrzymane na bazie minerałów o budowie warstwowej (kierownik), NCN, OPUS.
  • 2011-2014 - Właściwości sorpcyjne mineralnych nanomateriałów hybrydowych otrzymanych na bazie minerałów z podgrupy kaolinitu (kierownik), NCN, SONATA (więcej informacji)
  • 2011-2014 - Wytwarzanie i utylizacja zeolitowych sorbentów związków ropopochodnych (wykonawca), NCBiR (więcej informacji)
  • 2011-2014 - Precyzyjne oznaczenie stałych rozpuszczalności Ksp w zakresie 5 - 65ºC oraz DHf, DGf, DS i Cp dla apatytów w szeregach izomorficznych Ca-Pb-P-As-OH-Cl (wykonawca), NCN, HARMONIA.
  • 2010-2011 - Minerały z podgrupy kaolinitu jako prekursory hybrydowych materiałów organiczno-mineralnych (kierownik), Iuventus Plus, MNiSW (więcej informacji)
  • 2009-2012 - Minerały warstwowe jako prekursory mezoporowatych nanostruktur krzemionkowych (wykonawca), MNiSW (więcej informacji)

icon_pub_bg_agh

Dydaktyka